Akustik Konferans Salonu
AKUSTİK KONFERANS SALONU

Akustik Konferans Salonu


Akustik Konferans Salonu, Konser, tiyatro, opera salonu gibi özel kavramlar yerine konferans salonu veya çok amaçlı salon olarak adlandırılan bugünün benzer yapıları, tek bir amaca değil farklı birçok kullanıma yönelik olarak kullanılıyor. Bu sebeple farklı birçok teknik standardın ve disiplinin bir arada yorumlanmasını gerektiriyor.

Bunların en başında da mimari akustik yada halk arasında salon akustiği geliyor.

Bir amaç doğrultusunda bu tür salonlarda toplanan insanların fazlalığı nedeniyle sesler oldukça yankılı çıkar. Rahatsız edici duruma gelen bu seslerden insanlar rahatsız olur ve etkinliğin verimliliği düşer. Bu tür ortamlarda ses yalıtımı ve salon akustiği yapılması çok önemlidir.

Akustik Konferans Salonu


Konferans salonlarında çok yüksek ve aşırı ses olmaz ama yankının yüksek boyutlara çıkabileceği için ses yalıtımı için akustik ses yalıtımı yapılmalıdır.

Konferans salonunda yapılacak ses yalıtımı uygulaması için mutlaka keşif yapılmalıdır. Keşif yapılmasındaki amaç; yapılan uygulamanın verimli ve düzenli olmasıdır. Keşif yapıldığında sesin nerelere çarpıp geri geldiği, dışarıdan içeriye ses geliyorsa o sesin nereden geldiği, ortamda akustik düzenleme sağlanmak isteniyorsa hangi malzemenin daha güzel bir görüntü sağlandığı belirlenir.
Akustik Konferans Salonu
Keşif sonrası yapılan çalışma ile istenilen ve yapılması gerekenler değerlendirilir, malzeme ve fiyat konusunda bilgilendirme sağlanır.

Akustik Konferans Salonu

Akustik Konferans Salonu

Firmamız ve yürüttüğümüz projeler hakkında daha detaylı bilgi talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Mobilya sektöründe iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına buradan ulaşabilirsiniz
Akustik Konferans Salonu