Akustik Derzli Panel
AKUSTİK DERZLİ PANEL


Akustik Derzli Panel, Akustik ses yalıtım panellerinden biri olan ahşap derzli paneller, uygulanacak alana ses izolasyonunu sağlayarak odanın akustik düzenini sağlamış olur. Derz grubu panelleri önden derz, arkadan delik delinerek akustik panel haline getirilir. Akustik derzli panellerin ölçüleri aynı Ahşap Delikli Paneller gibi ideal ölçüleri 70 cm x 140 cm ile 120 cm x 120 cm. Maksimum ölçüleri ise 130 cm x 340 cm'dir.

Akustik Derzli Panel, slotlu , frezeli ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler. Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.

Ortamın akustiğini sağlar ve ortama dekoratif şık bir görüntü verir. Derzli ahşap panellerinin içinde Soundtex marka bez sayesinde ses yutma özelliği yüksek bir üründür. Akustik ahşap derzli paneller yangına dayanım 188m melamin DIN 4102-B2 ve 18mm kaplamalı yanma gecikmeli cila uygulanır.

Akustik Ahşap Derzli Panel Yangına Dayanım :

A) 18mm melamin DIN 4102 - B2
B) 18mm kaplamalı, yanma gecikmeli cila uygulamasıyla - A1


Akustik Ahşap Derzli Panel Akustik Emisyon Özelliği :

Projesine bağlı olarak uygulanacak değişik model duvar panelleri ile farklı akustik performanslar sağlanabilir.Akustik Derzli Panel Uygulama Alanları:

- Konferans salonu,
- Tiyatro Salonu,
- Düğün ve Nikah Salonu,
- Opera ve sinema salonları,
- AVM’ ler
- Restoranlar,
- Radyo ve Tv santralleri ,
- Bürolar, kalabalık ofisler,
- Danışma hattı merkezleri,
- Çağrı merkezleri,
- Atış poligonları,
- Spor salonları,
- Yüzme havuzları,
- Konservatuvar çalışma salonları
Firmamız ve yürüttüğümüz projeler hakkında daha detaylı bilgi talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Mobilya sektöründe iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına buradan ulaşabilirsiniz